כל מה שרצית לדעת על יחסי ציבור. חדשות מהארץ ומהעולם, מחקרים אקדמיים, כנסים, טיפים ועוד. בשיתוף יפעת מידע תקשורתי ובית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

האם אתם מסוגלים לזהות משבר מתקרב?

מאמר שפורסם בינואר 18בכתב העת Public Relations Review יוצא מתוך הנחה כי משבר הוא תפיסה, ואחת הדרכים הטובות ביותר לנצחו היא לא לאפשר לו להתפתח מלכתחילה. על ידי גילוי או תפיסת משבר לפני בעלי העניין האחרים, ארגון יכול למנוע אותו או להפחית מעוצמתו. רק מחקרים ספורים התייחסו לשאלה האם ארגונים מציבים את האנשים הנכונים במקומות הנכונים, המסוגלים לזהות משבר מתקרב. נראה כי מנהלים יכולים ליזום החלטות לניהול משברים, אך לרוב הם מסרבים לעשות זאת או לא רוצים לראות את המשבר הממשמש ובא. מומחי תקשורת יכולים לזהות משבר מתקרב, אך לרוב אין להם השפעה על ההנהלה באשר לניהול המשבר.

החוקרים בודקים, באמצעות תרחיש משברי, את תפיסות המשבר על ידי מנהלים בארגון ממשלתי גדול, במהלך שלבים שונים של משבר מתפתח, בהשוואה לפרופיל המקצועי שלהם. הממצאים מצביעים כי לתואר אקדמי בתקשורת, עמדה היררכית גבוהה בארגון וניסיון עבר במשבר, קשורים באופן חיובי לתפיסה גבוהה של משבר ארגוני ממשמש ובא.

 

לקריאת המאמר

הגישה המלאה למאמר היא בתשלום – דרך המו"ל של כתב העת