כל מה שרצית לדעת על יחסי ציבור. חדשות מהארץ ומהעולם, מחקרים אקדמיים, כנסים, טיפים ועוד. בשיתוף יפעת מידע תקשורתי ובית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

חמישה טיפים להפעלה מוצלחת של אפליקציה לתקשורת עם העובדים

 

שכנעת את הצוות הביצועי שלך לרכוש אפליקציה על מנת לתקשר עם העובדים באמצעות הטלפון הנייד. כעת כשיש לך פלטפורמת תקשורת יעילה, אתה צריך לחשוב על הדרכים בהן תשתמש בה. האפליקציה תעזור לך לעודד את המעורבות של העובדים, רק אם תקדיש את הזמן והמאמץ כדי להפוך ערוץ תקשורת זה להצלחה.

להלן מספר טיפים שיעזרו לך להפעיל בהצלחה אפליקציית תקשורת לעובדים:

הערכת הערוץ והתוכן

בדוק את הערוצים השונים בהם אתה משתמש כדי לתקשר עם העובדים, ואת סוג התוכן שאתה מעביר באמצעות ערוצים אלה. כאשר גילית את ערוץ התקשורת היעיל ביותר שלך, קבע כיצד האפליקציה יכולה לשנות את אופן שיתוף המידע. אחת הטעויות הגדולות הנעשות בעת השקת אפליקציה היא שלא ביטלת ערוצים אחרים. מצב זה מבלבל את העובדים, כי לא ברור להם לאן לפנות לשם קבלת המידע הדרוש להם.

התמקד על מידע "שצריך לדעת" ותוסיף מידע "שנחמד לדעת"

אתה עשוי לחשוב כי המידע החברתי המוזן באפליקציה שימושי והעובדים יתעניינו בו. אך הסיבה שתשכנע את העובדים להוריד את האפליקציה היא האפשרות לגשת בקלות למידע שחשוב להם באופן אישי ולצרכי תפקידם, כגון לוחות הזמנים שלהם, תלושי המשכורת ומידע על הטבות. הקפד לבנות את האפליקציה שלך סביב גישה לפורטלים החשובים ביותר לעובדים שלך, ותספק את "החשוב לדעת." לאחר מכן תוכל ליצור מידע מסוג "הנחמד לדעת" – תכנים מעוררי מעורבות שיניעו עובדים להיכנס לאפליקציה בתדירות גבוהה יותר כדי להתעדכן בקורה ברחבי הארגון.

התרחק ממסמכי PDF

עכשיו שיש לך אפליקציה, תתחיל להשתמש במולטימדיה כדי לערב את העובדים שלך. למעשה, אם תפעיל את האפליקציה ופשוט תפרסם את אותם קובצי PDF ישנים שאתה שולח באמצעות דוא"ל, העובדים שלך יהיו משועממים. בחרת בערוץ זה כדי ליצור קשר טוב יותר עם העובדים שלך, וכעת עליך לעמוד בציפיות שלהם או אף לעלות עליהן באמצעות סוגי התוכן שתציג.

שני טיפים נוספים הם: לעורר את המעורבות של בעלי תפקידים בארגון, והתאמת תוכן לקהל המטרה.


להמשך קריאה