כל מה שרצית לדעת על יחסי ציבור. חדשות מהארץ ומהעולם, מחקרים אקדמיים, כנסים, טיפים ועוד. בשיתוף יפעת מידע תקשורתי ובית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

טריק פשוט שיעצים את קשרי המדיה של מומחי יחסי ציבור בדד-ליין מלחיץ

המאבק האינסופי נמשך. כמומחי יחסי ציבור מיומנים ומציאותיים, אתם יודעים שעדיף להשיג מספר קטן של מטרות עם יותר זוויות אישיות. אבל הבוס או הלקוח שלכם ממשיך לדחוף אתכם להפציץ הרבה יותר אאוטריצ' גנרי.

עבורם, זה כמות על איכות, כמו שיווק ישיר. אם 10 הוא טוב, 100 הוא טוב יותר, נכון?  אם אתם לא מסכימים – אתם לא תמשיכו לקרוא את הפוסט שבו מודגשת ההתאמה האישית שוב ושוב. יחד עם זאת, בגלל שהבוס שלכם הוא החותם על הצ'קים, אתם צריכים לכבד את בקשתו.

הנה פשרה. כאשר אתם נדרשים להציג במהירות קשרים עם עיתונאים כשאין לכם מספיק זמן לבדוק ולהתאים לנושא. התחילו עם המשפט: "אני יודע שאתה מסקר….". צעד אפקטיבי פשוט זה מקרב אתכם למניעת תלונה מספר אחת מאנשי התקשורת בהקשר למקצועיות יחסי ציבור –  אי ידיעת תחומי הסיקור של העיתונאי והעברת מידע לא רלוונטי.

להתחיל את השיחה במשפט "אני יודע/ת שאתה כותב על מנהלי סיסמאות חדשים", ישכנע יותר מהמשפט "אני יודע/ת שאתה כותב על טכנולוגיות צרכניות." היו מדויקים יותר מאשר רוב המתחרים שלכם שנשענים רק על מסדי נתונים של המדיה.

דוגמה נוספת: "אני יודע/ת שאתה מסקר את המאבקים של אמהות עובדות במטרה לאזן בין החיים בבית לבין הקריירה שלהן." זהו פתיח ספציפי ובטוח אשר יעניין את רוב כתבי העבודה והקריירה. לאחר הפתיח, הציגו במשפט אחד את הסיפור וכיצד הוא קשור לנושא, ולאחר מכן תבקשו שיתוף פעולה.

הניסוח המדויק הוא לא הנקודה. "אני יודע שאתה מתעניין…," "אני רואה שאתה מסקר…," משרתים את אותה מטרה. אתם חותרים אל האידיאל של ההתאמה האישית תוך כדי עבודה תחת עול המציאות שבו אין לכם זמן להשיג את האידיאל הזה.

היו קצרים, מדויקים ורהוטים בדבריכם ותשכנעו במהירות וההצלחות שלכם יגדלו.

הטיפים שלעיל נכתבו על ידי מייקל סמארט המלמד את העוסקים בתחום יחסי הציבור כיצד להגדיל את ההצלחות התקשורתיות שלהם. סמארט עובד עם ארגונים ביניהם ג'נרל מוטורס, בית החולים המחקרי לילדים St. Jude , והמכון הטכנולוגי בג'ורג'יה, על מנת לעזור לצוותי קשרי המדיה שלהם להשיג הצלחה.

להמשך קריאה