כל מה שרצית לדעת על יחסי ציבור. חדשות מהארץ ומהעולם, מחקרים אקדמיים, כנסים, טיפים ועוד. בשיתוף יפעת מידע תקשורתי ובית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

יולי 2018 בתקשורת – הופעות האופוזיציה בתקשורת המשודרת גבוהות מהרגיל

שני הנושאים המרכזיים בכנס הקיץ של הכנסת היו ההתחממות ביטחונית והליכי חקיקה, והוא הסתיים בפרופיל תקשורתי גבוה – 2,000 הופעות של 20 חברי הכנסת והשרים המובילים במדיה המשודרת ובתקשורת. גם ההופעות של חברי כנסת מהאופוזיציה היו גבוהות מהרגיל.
הנושא הביטחוני, העימותים בעזה והתחממות גזרת הצפון התבטאו בעליית מספר ההופעות (217) של שר הביטחון ליברמן, השומר על המקום השני לאחר ראש הממשלה נתניהו. הנושא השני, הליכי חקיקה, היה סוער מבחינה תקשורתית. שלושת החוקים שזכו לחשיפה גדולה בתקשורת במהלך המושב הם חוק הלאום (1,650 כתבות), חוק הגיוס (1,425 כתבות) ובמקום השלישי חוק הפונדקאות עם כ-1,000 כתבות.

הפוליטיקאי המזנק בתקשורת הוא אכרם חסון מכולנו עם 44 הופעות (עליה של 778%) על רקע התנגדותו לחוק הלאום מתוך הקואליציה; במקום השני דוד ביטן (67 הופעות, עליה של 256%) שחזר להתראיין לאחר מספר חודשים שקטים. חברי הכנסת הנוספים בחמישייה הפותחת של הפוליטיקאים המזנקים בתקשורת הם ציפי לבני, אבי דיכטר ואיילת נחמיאס ורבין.

להמשך קריאה – הדיבור הפוליטי יולי 18