כל מה שרצית לדעת על יחסי ציבור. חדשות מהארץ ומהעולם, מחקרים אקדמיים, כנסים, טיפים ועוד. בשיתוף יפעת מידע תקשורתי ובית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

ראיון טלוויזיה – כיצד לגרום לצופים ולמאזינים להאמין במסר המועבר על ידי המרואיין?

בעוד שראיונות בשידור עלולים לגרום אפילו למנהלים מתוחכמים להרגיש שלא נוח, הם מציעים הזדמנות ייחודית להעביר מסרים לקהל רחב ובמהירות. כמו בכל הזדמנות, גם שידור חי הוא אתגר, אך עם הכנה נכונה, כל מנהל יכול להיות יעיל ולתקשר גם בסביבה לא סלחנית יחסית כטלוויזיה ורדיו. מכיוון שהטלוויזיה היא מדיום ויזואלי, ההתנהגות הגופנית של הלקוח ואופן הצגתו את הנושא חשובים באותה מידה ואף יותר מאשר מה שהוא אומר. נוסף על כך, עלייתה של עיתונאות הצהרות-קצרות – אריזת מידע בקטעים קצרים וקצרים יותר – מחייבת את המרואיין לספק מסרים בקצרה ובבהירות.

בהתבסס על הנאמר, Maura Fitzgerald מייסדת ושותפה ב- Version 2.0 communications, מסבירה כי ההכנה של המנהל לראיון מתבססת על שלושה רכיבים: התפתחות המסר, האריזה והתנהגות. התפקיד של מומחה יחסי ציבור הוא להבטיח כי הלקוח מציג ביטחון, שליטה ואמינות במהלך הראיון וגורם לקהל להאמין במסר.

Fitzgerald נותנת הדרכה החל מהשלב הראשון – עבודת השטח ועד למהלך הראיון. בשלב הראשון יש לשאול שאלות בסיסיות כדי להבטיח שאיש יחסי הציבור מבין את ההקשר, כגון: באיזה סוג של תוכנית מדובר? האם העיתונאי ידען? האם יש לו הטיה לכאורה? מה פורמט הראיון? ושאלות נוספות. עם תשובות לשאלות אלה, היחצן נמצא במצב התחלתי טוב כדי להחליט מהם המסרים החיוביים אותם ניתן לתקשר על החברה, המוצר או הנושא.

בהמשך, המחברת נותנת טיפים על השלבים הבאים: הגדרת המסרים; חיזוי שאלות של המנחה; תרגול; התגברות על פחד במה; לבוש; מה לעשות באולפן לפני הראיון; שפת גוף; והכנה להתנהגות במהלך הראיון עצמו, כגון: לתת הצהרות פאנצ'יות ותמציתיות, להבליט את המסר החשוב, לדבר עם המראיין או עם האורחים ולא עם המצלמה; להישאר קשוב כשהאחרים מדברים ועוד.

להמשך קריאה וטיפים נוספים